Ke stažení:
*odkaz se otevře v novém okně/panelu

Trocha historie aneb Kde to všechno pramení...

Myšlenka na radioklub vyvstala poprvé již v době dávno minulé, někdy v letech 2006-2007, tenkrát jsem já dělal zkoušky a chtěl jsem k sobě někoho mladého, ale nejbližší fungující radioklub byl ve Frenštátě pod radhoštěm. Už si ani nevybavím, jak jsem se potkal s markem OK2NMZ a tam to začalo kvést..
Tak jsme si již tenkrát řekli, že by to chtělo nějaký funkční radioklub, tenkrát s úmyslem aby i pracoval s mládeží. Což nakonec teda absolutně nedopadlo, Marek odjel o Francie na gympl a jeho rádio dostalo na prdel. Tenkrát bylo zamýšleno stanoviště nad mým domem na pozemku vodojemu. ale to jsem již začínal se víc věnovat motorkám a brigádě. Tudíž ani za Zdeňkem již tolik nejezdil. Uběhly 4 roky a Zdeněk zemřel.

Ovšem myšlenka radioklubu, který by jeho radioamatérskou pouť připomínal a mě splnil sen nalákání mých vrstevníků byla opět na pořadu dne. Chtěl jsem značku od Zdeňka OK2ZKB. No bohužel toto není možné, kvůli ochranné lhůtě značky a taky kvůli pravidlu, které určuje, na jaká písmena začíná volací znak klubové značky a to K, R nebo O. Tak vznikla OK2KZB, o kterou jsem ČTÚ požádal 27. července 2011.
Spolu s prezentací v DDM (viz mé stránky) a výletu na kopec se to vše urychlilo.
Koncese pro OK2KZB byla vydána 5. 8. 2011 - tedy v pátek před QRP závodem. V neděli jsme již byli s Markem OK2NMZ na kopci a zúčastnili se historicky prvního závodu. Vlastně dvou - český letní QRP a Alpe Adria. Cestou z kóty jsem se zastavil i pana Janiše, požádat o možnost využívat kus meze pro vysílání. Bylo mi vyhověno.
Týden nato, se již podařilo na vrch Hůra dostat malou chatku (vlek za traktor) a tak se začala psát historie OK2KZB!